ВОЗЕВМЕ

Најнови вести

возевме: 124 Spider Abarth & Cinquecento 595 Abarth

Престојот во Италија каде го возевме FIAT 124 Spider беше зачинет со уште еден настан во рамките на главниот. Како освежување помеѓу двете рути домаќините ни овозможија да ги испробаме двата деривати на суб брендот Abarth

Прочитај повеќе »

Следете не!

Најчитани

Нов тренд

Најпопуларни

Ексклузивно – BMW i7 прво возење

Баварскиот фантом На ексклузивниот настан во Јужна Африка се соочив со новата BMW Серија 7. По шест последователни генерации, секоја воведувајќи иновации или нова технологија,

ВИДЕО – TEST Citroen C5 Aircross HDi Shine

Автоматизиран и комотен за возење, C5 Aircross во потполност ја оправдува својата улога. Скроен за семејни потреби, од него не барајте да биде спринтер. Атрибут

ЕКСКЛУЗИВНО -Mustang Mach-E 4X прво возење

Тивкиот див коњ Во рамка на EcoBest Challenge, напореден тест на новодојдени електрични возила на европскиот пазар, се соочив со Mustang Mach-E. Морам да признаам

Возевме – Alfa Romeo Tonale 1,5 Speciale

Еден потполно нов тоналитет! Со своето второ спортско-корисно возило  Alfa Romeo покажува големи амбиции. Tonale е направен да ја врати компанијата, по подолго време, на