ВОЗЕВМЕ

Најнови вести

Ги возевме Peugeot 208 и e-208 » Лавчето е поготвено да стане крал

По повод 208 години од постоењето на компанијата, Peugeot ја лансира втората генерација на моделот 208 и тоа во три изведби – едната е со бензински мотори, втората е со дизел мотори и третата е онаа најмодерната која ја користи електричната енергија

Прочитај повеќе »

Возевме: Ford Focus ST » Огин и пламен

Синиот овал има долга и успешна традиција во призводство на спортски рафинати на своите компактни возила. Таков пример е Focus чија четврта генерација доби потентна изведба означена како ЅТ што е акроним за Sport Technology.

Прочитај повеќе »

Возевме: Ford Ranger Raptor » Коњ за парада и работа

Во портфолиото на Ford значаен дел заземаат пикапите. Сите го знаат F-150 кој е американска икона и воедно најпродавано возило во историјата на тој пазар. За европски услови овој пикап е апсурден, па затоа понуден е Ranger во врвната изведба Raptor.

Прочитај повеќе »

Следете не!

Најчитани

Нов тренд

Најпопуларни

ВИДЕО – TEST Citroen C5 Aircross HDi Shine

Автоматизиран и комотен за возење, C5 Aircross во потполност ја оправдува својата улога. Скроен за семејни потреби, од него не барајте да биде спринтер. Атрибут

Возевме – Alfa Romeo Tonale 1,5 Speciale

Еден потполно нов тоналитет! Со своето второ спортско-корисно возило  Alfa Romeo покажува големи амбиции. Tonale е направен да ја врати компанијата, по подолго време, на

Возевме – Opel Astra 1,5 D Ultimate

Ѕвезда водилка Помина половина година откако се соочив со осмата генерација на Astra во Португалија каде имав можност да седнам зад управувачот на сите изведби.