Mini Royal Wedding

Во чест на младенците

Објавено на 16 мај 2018 година

Принцот Хари и неговата свадба се причина место кон Рим, сите патишта да водат кон Лондон. По тој повод Mini подготви уникатен примерок на Cooper S наречен Royal Wedding Edition. Како што доликува, на неговата изработка посветено е огромно внимание. Кристално белиот ентериер со кожа со светла боја е облагороден со специјален вез 
Mini Royal Weddingи сребрено-сини инсерти. Надвор и внатре се додадени хромирани детали и 3-Д печатени елементи со нивните имиња. Покривот на овој автомобил е изведен со визуелна комбинација на британското и американското знаме. При отворањето на вратите посебно светло на тлото го проектира натписот „штотуку венчани“. Автомобилот ќе биде продаден на аукција, а сите пари ќе бидат донирани на добротворна организација по избор на младенците.


Mini Royal Wedding

клучни зборови: занимливости, Mini

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе