Внимателно по булеварот Илинден

Објавено на 30 јули 2018 година

Заради градежни работи околу изведување гасоводна мрежа на булеварот Илинден во Скопје од страна на акционерското друштво ГА-МА, сообраќајот на оваа клучна градска улица ќе биде ограничен меѓу крстосниците со булеварот 8-ми Септември и улицата Манапо кај Сити мол, во насока од Центар кон Карпош. Градежните активности ќе се изведуваат по фази, а времениот сообраќаен режим на овој дел од булеварот ќе трае сé до нивното завршување. Од центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје кој го дистрибуираше ова соопштение, не се наведува кога е планирано тоа.

клучни зборови: Македонија

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе