BMW M5

Видео тест BMW M5, Нирбургринг

Нашиот одговор на прашањето BMW M5 или X6 е…
Објавено на 8 август 2018 година

За 24 часа 1.773-ца од вас го побараа одговорот на прашањето што ги мачи сите закоравени љубители на BMW - што да изберат за да во моментов бидат најактуелни, X6 или пак M5. Одговорот на ова прашање ние го знаевме уште пред да биде поставено - во моментот кога на Нирбургринг се запознавме со ѕверски моќната и брза баварска лимузина. Погледнете ги нашите впечатоци од возењето на BMW M5 на Зелениот пекол.

 

Видео

клучни зборови: видео тест, BMW M5

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе