Porsche го зголеми учеството во Rimac Automobili

Два дена откако Porsche на светот му го претстави својот прв електричен автомобил Taycan, германскиот производител објави дека го засилува партнерството со Rimac Automobili со зголемување на своето учество од 10 на 15,5 отсто

Уште еден успех на Rimac

Hyundai и Kia инвестираат 80 милиони евра во хрватскиот производител на електрични возила и технологии

Rimac C_Two (со видео) :: Три, два…

Откако лани предизвика вистинска бура во сегментот на суперавтомобили, хрватскиот Rimac се подготвува за сериско производство на новиот C_Two