Opel Mokka (со видео) » Започнаа финалните тестирања

Започнаа финалните тестирања После две ипол години развој Opel го стави во функција електричниот погон на новата Mokka, која веќе ги помина првите тест километри Објавено на 22 мај 2020 година Сé уште камуфлирана, идната генерација на Opel Mokka треба да започне да се произведува пред крајот на годинава. Дотогаш инженерите ќе имаат задача да […]

повеќе