Rolls-Royce Cullinan

Светот престана да се врти!

Објавено на 11 мај 2018 година

Вчера напладне по британско време светот престана да се врти - сите запреа со сé што правеа за да го видат новиот Rolls-Royce Cullinan. Многу зборови се слушнаа за неговиот дизајн, но ретки беа позитивните коментари. Барем на јазиците што ги разбираме - можеби арапските и кинеските се поинакви. Но тоа и не е толку битно бидејќи купувачите од тие говорни подрачја првенствено комуницираат со бројки. Најважната не ја дознавме официјално, но се знае дека најлуксузниот SUV во светот ќе чини околу четврт милион фунти. Но пред да започнеме да ги коментираме бројките треба добро да го разгледаме, нели?!

клучни зборови: фото галерии, Rolls-Royce Cullinan

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе