Toyota Corolla

Старо име, нов познаник

Додуша и тој е стар но не до толку за така да го наречеме
Објавено на 2 октомври 2018 година

Toyota Corolla се врати на сцената - отсега натаму познатото име ќе го носи и европскиот Auris. Неговата хечбек верзија која ја видовме пролетва во Женева тука во Париз му правеше друштво на караванот, кој исто така ќе доаѓа во бензинско и хибридно издание. Дизели ќе нема, но затоа ќе има мноштво нови технологии. Да ја погледнеме новата Corolla.

 

Видео

клучни зборови: новитети, видео, Toyota Corolla

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе