Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Сам контра сите, или…

Објавено на 18 мај 2018 година

Не му е лесно на џет-сетот - за кратко време доживеа два шока, не се знае кој од кој поголем. Првиот беше во облик на концептот Maybach Ultimate Luxury, кој просто ги кутна сите на колена. Но од Mercedes за него имаат поинакви зборови. Не се искажани на кинески, иако таму беше претставен. Нашата интерпретација поткрепена со жива слика од салонот во Пекинг можете да ја проследите во следново видео.

 

Видео

клучни зборови: видео, Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе