Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan, први фотографии

Објавено на 10 мај 2018 година

За помалку од два часа Rolls-Royce ќе го претстави својот прв кросовер Cullinan. Но светската јавност не можеше да чека - нетрпеливоста да се дознае нешто повеќе за него од она што како најава го сервираа Британците резултираше со протекувањето на првите фотографии. Тие кажуваат доволно за неговиот дизајн, но деталите сепак изостануваат и за нив ќе мора да се стрпиме уште малку.


Rolls-Royce Cullinan


Rolls-Royce Cullinan


Rolls-Royce Cullinan

клучни зборови: новитети, Rolls-Royce Cullinan

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе