Porsche 911

Porsche 911, седмо поколение

Додека чекаме на неговата официјална премиера
Објавено на 26 ноември 2018 година

Утревечер по калифорниско време рефлекторите за прв пат ќе го осветлат седмото поколение на Porsche 911. Тогаш и ќе се знае дали овие предвреме објавени фотографии се вистински или некој сакаше да си поигра со нервите на поклониците на легендата. Ако ова второто е точно, мора да признаеме дека успеал во тоа…


Porsche 911

клучни зборови: новитети, Porsche 911

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе