BMW X5

Поголем, полуксузен, поатрактивен

Објавено на 7 јуни 2018 година

Четвртата генерација на популарниот баварски SUV го преживеа своето интернет претставување. BMW X5 донесе поатрактивен изглед со нагласена спортска нота, пораст на габаритите и осетно поголем комфор и подобра опременост за да може подиректно да го напаѓа Mercedes-Benz GLE. Погледнете го, колку за прво запознавање.

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, BMW X5

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • McLaren 720S Spider

  Може и без покрив

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе