Porsche Macan

Освежен Porsche Macan

Испеглани брчки и технологии од Panamera
Објавено на 26 јули 2018 година

Редизајнираниот Porsche Macan зачекори на сцената. Минималните измени на надворешниот дизајн го приближуваат повеќе до останата луксузна гама на Porsche - новите Cayenne и Panamera. Предниот крај го красат нови LED Porsche Dynamic Sistem Plus светла и редизајниран браник, а задниот тридимензионалните LED светла кои се протегаат од крај до крај. Она поважното е имплементирано под каросеријата, но ние засега ќе се задржиме на неа и нејзиниот изглед.

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, Porsche Macan

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе