BMW X7

Ново ниво баварски луксуз

Објавено на 17 октомври 2018 година

Веќе е доволно само да се каже X7 за да се асоцира на ново ниво луксуз - Баварците после долго чекање конечно го претставија моделот што ќе ја имаа таа комбинација на буква и бројка во ознаката. Нивото луксуз што го има X7 е познато, но чекањето на него сé уште ќе трае - продажбата ќе му започне дури во март идната година, по цена од 84.300 евра за најевтиниот модел.

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, BMW X7

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе