Lada Niva

Новата Lada Niva, овојпат со видео

Објавено на 31 август 2018 година

Светот чекаше 41 година на новата Lada Niva. Чекаше и дочека, а колку ќе биде задоволен сé уште е рано да се каже. Она што може да го кажеме е дека наследникот на советската теренска легенда има капацитет да издржи ако не толку, барем дел од животниот век на неговиот славен претходник. Затоа и заслужува малку подетално да се запознаеме со него - овојпат со видео.

 

Видео

Видео

клучни зборови: новитети, поглед во иднината, видео, Lada Niva

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе