BMW M5 Competition

Не, не е видео игра

BMW M5 Competition до максималната брзина забрзува побрзо отколку што Германец ќе може да каже Rinderkennzeichnungs- und Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
Објавено на 12 октомври 2018 година

Од 0 до 307 km/h скоцкани во кратко видео кое сé кажува. За него се заслужни 625-те KS и 750-те Nm извлечени од 4,4 литарскиот V8 битурбо мотор на BMW M5 Competition кои според спецификациите го забрзуваат до 100 km/h за 3,3 секунди и постигнува максимални 250 km/h. За снимкава е заслужен опционалниот M Drivers Package кој го ослободува од електронските пранги баварскиот ѕвер кој со него чини 129.350 евра.

П.С. Терминот наведен во поднасловот навистина постои и е краток (?!) назив за еден германски закон

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, BMW M5 Competition

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе