Авто Магазин сезона 24 епизода 27

► тест Opel Corsa-e
» Одложен салонот во Њујорк, а Франкфурт се сели во Минхен
» Peugeot 208 е автомобил на годината во Европа
» Citroen Ami – револуционерно електрично возило
» Toyota ProAce City за дистрибитувните задачи
» Audi Quattro одбележува 40 години

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 26

► Женева 2020 во виртуелна форма: Volkswagen Golf GTD, GTE и GTi и ID.4; Audi A3 и e-Tron S; Seat Leon и Cupra Formentor; Škoda Octavia; DS 9 и Aero Sport Lounge; Renault Morphoz, Twingo ZE, Captur и Clio Hybrid, Megane, Talisman; Dacia Spring; Honda Honda eProgress; Hyundai Prophecy; BMW i4; Mercedes E; Porsche 911 Turbo; Koenigsegg Jesko Absolut и Gemera; McLaren GT by MSO и 765LT; Aston Martin DBX By Q, Vantage Roadster и V12 Speedster; Bentley Mulliner Bacalar, Mulliner GT Convertible; Morgan Plus Four; Hispano-Suiza Carmen Boulogne; GFG Style Vision 2030, Vision 2030 Desert Raid и Bandini Dora; Aiways U5 и U6ion…

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 26

► Женева 2020 во виртуелна форма: Volkswagen Golf GTD, GTE и GTi и ID.4; Audi A3 и e-Tron S; Seat Leon и Cupra Formentor; Škoda Octavia; DS 9 и Aero Sport Lounge; Renault Morphoz, Twingo ZE, Captur и Clio Hybrid, Megane, Talisman; Dacia Spring; Honda Honda eProgress; Hyundai Prophecy; BMW i4; Mercedes E; Porsche 911 Turbo; Koenigsegg Jesko Absolut и Gemera; McLaren GT by MSO и 765LT; Aston Martin DBX By Q, Vantage Roadster и V12 Speedster; Bentley Mulliner Bacalar, Mulliner GT Convertible; Morgan Plus Four; Hispano-Suiza Carmen Boulogne; GFG Style Vision 2030, Vision 2030 Desert Raid и Bandini Dora; Aiways U5 и U6ion…

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 23

► MAN прeтстави нова генерација камиони
» Porsche 718 го доби шестцилиндричниот мотор што го заслужува
» Maserati се подготвува за електрификација
» BMW се откажува од големите агрегати
» Honda и Mazda нема да користат големи батерии
» Sono Motors – на повидок нова марка електрични автомобили
» GMC Yukon – чистокрвен американски теренец
» Кои се најпопуларните бои на автомобили во Британија
» Volvo ќе го електрифицира и XC90
» Ford го зголемува бројот на хибридите
» Acura NSX – вистински бисер на техниката
» Tesla Model Y започна да се произведува
» Ford Mustang Mach-E веќе освои десетици илјади купувачи

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 22

► Тест Range Rover Velar
» Разговор со Дритон Заири, Ми-Да Гранд Моторс
» Volkswagen го одложи ID.4
» Citroen повторно ќе ја освојува Сахара
» Колку време се произведува Bentley Bentayga Speed
» Заминува ли Holden во историјата
» Cadillac го претстави новиот Escalade

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 21

► Тест Land Rover Discovery Sport
» Peugeot 208 претставен во Македонија
» Лука де Мео шеф на Renault
» Франкфурт остана без IAA
» Koenigsegg ќе вози 500 km/h
» Toyota GR Yaris и Supra
» Lamborghini има големи планови за 2020
» Звук без звучници од Continental
» Покажан новиот Seat Leon
» Fiat започна со хибридизација на гамата

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 20

► Разговор со Васко Кичевски, директор на Паркинзи на општина Центар
» Chevrolet Corvette e северноамерикански автомобил на годината
» Mitsubishi и Suzuki под истрага
» Geely фрли око на Aston Martin
» Jaguar Land Rover тестира револуционерни седишта
» Европа ќе се соочи со недостаток на полначи за електричните возила
» Дизелите повторно на мака – овојпат заради DPF филтрите
» Opel ја обнови Insignia

повеќе

Авто Магазин сезона 24 епизода 19

» Кои се новите давачки за автомобилите – разговор со Анастас Маженковски, помошник директор на царинската управа
» Hyundai со нов импортер во Македонија
» Кои се најпродаваните марки во 2019 година?
» Се растура ли коалицијата Renault-Nissan?
» Volkswagen премина од зборови на дела
» Tesla стана повредна компанија од GM и Ford заедно
» Toyota ќе гради град на иднината
» И Турците со своја автомобилска марка
» Дакар 2020

повеќе