Авто Магазин сезона 25 епизода 29

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 29
» KIA EV6 со спринт до стотка од 3,5 секунди EV6, побрза од Porsche Tycan!
» Горостасниот Hummer отсега на струја
» Првиот потполно електричен Lexus во најава
» Новиот концепт Mobilize нуди ефектно, еколошко и економично решение за индивидуален гратски транспорт
» Замислен да биде електричен, ConceptX има хауба испод која може да се смести V6
» Mercedes EQS ќе биде посеbно возило, не електрична S-Class
» Како предводник на електрификацијата во групата VW, Audi сака да ја задржи таа позиција
» Иако сите зборуваат за електрификацијата, таа бара огромни инфраструктурни инвестиции.
» Како стои глобалниот пазар?
» ТЕСТ: Mazda 3 со децении се труди во сегментот на компактни лимузини. Напредокот е одличен, но зачудува тврдоглавото употребување на некои застарени решенија…

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 28

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 28
» Најсилниот сериски Bentley во историјата на марката!
» Тивок како ветер е описот за првиот електричен Triumph
» Ниту Короната не го спречи Јеер да испарадира за Великденското Сафари!
» Honda со нови сили за нови купувачи
» По 30 годишна кариера, Mondeo ќе оди во пензија
» ТЕСТ: За одговорот кој е најдобар помеѓу петте електрични автомобили требаше да одработиме цели 24 часа во комплицирани метеролошки услови. Hyundai Ioniq, Mazda MX-30, Nissan Leaf, Renault Zoe и VW ID.3 беа на мегдан…

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 27

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 27
» Skoda и Peugeot по две награди на златно тркало 2021
» Автомобилите на Tesla со шпионски способности?!
» Pagani Huayra R со 850 ”природни“ коњи
» Skoda со отворени амбиции за Индија
» Peugeot 308 ќе има премиера на есен
» Пролетна гимнастика со Piaggio Beverly
» ТЕСТ: Моќниот и предизвикувачки М3 ми беше на располагање и цела патека резервирана само за мене! Обилниот дожд во корен ми ги смени плановите. На помош пристигна и Младен Алвировиќ, сертифицираноит BMW инструктор…

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 26

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 26
» Rocket High!
» VW и Ford ги здружија силите за развој на автономни возила.
» Поздрав од иднината.
» Проширен и зајакнат со најновите технологии на групацијата VW, најновиот електричен кросовер на ”Господарот на прстените“ наметнува нови стандарди!
» Најмодерните и технички најнапредни производи што излегле во сериско производство од M GmbH несомнено се М3 и М4
» ТЕСТ: Наместо да го тестирам како што замислував Porsche 911 4S Aero, поради обилниот дожд доживеав потполно неочекувано искуство. Распеаните 450 коњи беа под мое водство под будното око на маестро Андреја Кулуџиќ во улога на диригент!

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 25

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 25
» После 61 год Aston Martin е повторно во игра со F1.
» Škoda го произведе своето 15 милионито возило
» Aprilia – Tuono 660
» Петата верзија на електричниот Taycan
» Соларен трицикл на Aptera Motors
» Mazda RX3
» Новиот Hyundai Bayon
» Renault Arkana Coupe Crossover го започна пазарниот поход низ Европа
» Daimler и Volvo ги здружија силите
» Volvo го претстави својот втор електричен модел
» MAN TGX
» Започна продажбата на унапредениот Honda Legend

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 24

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 24
» Колку да се знае кој е крал!
» На место на поранешната своја фабрика Toyota ќе гради град напојуван од водородни горивни ќелии.
» Во чест на великанот направен е хипер автомобил исклучиво за на патека и чини 3,1 милион фунти дез данок!
» Iridiscent Opulence…
» Директен атак на Mercedes G-AMG
» Доколку го одвои Porsche од групацијата, VW ќе собере инвестиции во висина од 20 до 25 милијарди евра кои ќе ги вложи во електрификација!
» Бурата го клати бродот…
» Поглавицата на племето Чироки против понатамошното користење на името во комерцијални цели!
» Секое патување карневал
» Кога спортските автомобилски марки можат да прават теренци, зошто да неможе производител на чопери да направи ендуро?!
» Микро возило за големи гужви
» Што ќе понуди новата Fabia?

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 23

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 23
» Новата генерација на ”високо рекреативното возило” пристигнува наскоро!
» Техника на S-Class во компактната C-Class е најкраткото можно опишување на петтата генерација на најпродаваниот модел од Штутгарт во последната декада.
» Новиот пет годишен план мора да ја затвори дупката од осум милијарди евра!
» Од фенерџија во електрификацијата Ford реши да стане еден од главните играчи. Како?
» Со импресивна упорност Subaru се одржува во Европа. На помош пристига за, Стариот Континент, новиот Outback.
» Новиот Bolt е првиот од вкупно 30-те електрични модели на GM кои ќе се појават до 2025 година!
» Многу повеќе од ”уште еден хипер автомобил”.
» ТЕСТ: Новиот С4 настапува самоуверено. Острата дизајнерска комуникација, удобноста на внатрешниот простор, амбиентот и проверената техника на РЅА се неговите адути. Впечатокот го расипува употребата на вештачки материјали и анахрониот хедап дисплеј.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 22

» Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 22
» Шведско – Кинескиот Polestar ќе паузира со производството на моделот 1.
» Идеме на Марс!
» Во Њу Орлеанс Tycan свиреше електрик џез.
» Новата C-AMG ќе има четири цилиндерски мотор и 500 коњи!
» Доколку многу патувате следните наши препораки ќе ви бидат од корист.
» Brutale & Dragster RR.
» BMW е најголем извозник на возила од САД според…
» Двете нови молњи од Инголштат.
» Daddy is home!
» Кои се најпродаваните модели во 2020? Можеби ќе се изненадите…
» Лесно освежување за жешкиот модел.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 21

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 21
» Suzuki GSX1300R Hayabusa
» Резултатите на Volvo Cars
» Автомобилската индрустрија страда поради недостаток на чипови
» Електрификација кај камионите
» Citroën DS 4
» Cadillac Blackwing
» Nisssan Frontier & Pathfinder
» VW и плановите за електрификација

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 20

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 20
» Кои се најголемите 10 производители за 2020 година?
» Најмоќниот сериски BMW
» Новиот Tucson накитен со N-Line пакет и распон од 136 до 265 коњи
» Дали новиот електричен модел ќе го симне Golf од престолот?
» Audi SQ5 само за европскиот пазар со TDI мотор
» Mini, во согласност со името на марката направено е освежување на три модели во март
» Lotus сите карти ги фрла на струја
» Triumph Speed Triple 1200 RS, триумфално враќање на легендите
» Во третиот обид SSC Tautara стана најбрзиот автомобил со цилиндерски мотор
» Renault Kiger, дали индискиот модел го опипува европскиот пулс?
» По две децении на глобалниот пазар, Toyota Highlander конечно дебитира во Европа.
» Кои се најпопуларните бои за британците? Резултатот може да ве изненади!
» Дали американската администрација ќе ја забрза електрификацијата на возниот парк?
» 80.000 произведени Bentley примероци и обрт од 12 милијарди фунти!

повеќе