Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 40

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 40
» Пандемијата нè само што не заклучи туку генерира нови проблеми за производителите и значаен пад на производството!
» Електрификацијата е предводена од Volkswagen
» BMW и Mercedes се движат кон иднината, во која за струјата ќе има повеќе место
» Корејците истотака не заостануваат зад трендот на електрификација
» Дали Јапонците ќе извадат ас од ракавот?
» Американците тргнаа по свој пат во електрификацијата
» Секој се перчи со мускулите, па така и супер автомобилите
» Намален е бројот на автомобили без хибридна поддршка, но сеуште не е кренато белото знаме
» Што сè возевме оваа сезона?

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 39

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 39
» Не одат сите модели на струја! Со освежувањето на Х3 и Х4 баварците повторно ги слават октаните!
» Втората генерација на најпродаваниот модел на Lexus во Европа не носи дизајнерски пресврти, но опременоста му е на висина на задачата. Ова е првиот модел на марката опремен со плагин технологија.
» Кога еден теренец опстанува седум децении на сите меридијани и напоредници, новата генерација на Toyota Land Cruiser, колку и да е неиновативно дизајнирана, побудува големо внимание.
» Од аферата „Дизелгејт“ VW изгуби многу пари. Сега се бара отштета од тогашните менаџери.
» Плаќањето на услугите поврзани со возилата ќе станат многу по едноставни со програмата на Parkopedia.
» Лет на две тркала со KTM 1290 Super Duke RR
» Синиот овал“ во Америка се откажа од седаните, но затоа на големо ги бутка спортско-корисните возила и пикапите. Најновиот Maverick е корисен и евтин!
» Поминаа 60 години од појавувањето на легендарниот Renault 4. Погледнете ја интересната приказна за овој модел
» Кралот останува на Трoнот! Само една недела по претставувањето и прогласувањето на електричната Rimac Nevera за најбрзиот хипер автомобил на светот Bugatti го најави Chiron Super Sport
» Кога автомобилот на Rolls Royce чини 20 милиони фунти колку ли чини часовникот што доаѓа со него?

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 38

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 38
» Мистериозен и театрален Arese RH95 на Touring Superleggera
» Моделот Honda N7X наменет за Азија и Пацификот можеби ќе биде погоден и за некои слични региони
» До 2030 целата гама на FIAT ќе стане електрична. Оливие Франсоа открива како?
» По преминувањето на Opel во таборот на РЅА, GM мораше да ги ревидира сите модели поврзани со Германците…
» Најбрзиот електричен хипер автомобил на светот Nevera го започнува својот поход!
» Втора фабрика на Volvo чие производство е „зелено“
» Кросовер за кој не знаевте дека ви треба
» Започна електрификацијата на класичните модели на Баварците
» Новиот Bentley Bentayga S
» Како единствениот кабриолет од Lexus ги поднесува поларните температури?
» Автономните технологии се докажуваат секојдневно. Интересна приказна за транспорт на роба каде возачот учествуваше во возењето само 300 од вкупно поминатите 1.500 километри
» Процесот стана реверзибилен. Од повластени, електричните возила ќе се оданочуваат на годишно ниво!
» Ford поради увозни малверзации ќе плати казни на државата во висина до две милијарди долари!
» Специјално изработениот Tourbillion with Three Bridges-Aston Martin Edition ќе се произведе само во 18 примероци по цена од 113.000 фунти секој!

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 37

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 37
» Поради желба на некои купувачи и легислативата во некои земји MCLaren Elva доби ветробранско стакло
» Исправката на грешки во подготовка на пропагандни материјали ќе го чини Ford повеќе од милион долари!
» Nissan Ariya oд виртуелниот се сели во реалниот свет
» Jeep Wrangler 4xe доаѓа со електричен погон
» Бизнис скутерот Piaggio MP3 со три тркала сега е освежен, засилен и поскап
» Кралицата на саемите најави враќање на тронот в година
» Не, Lamborghini не е за продажба!
» Каде е најголемата концентрација на регистрирани супер автомобили?
» Новиот Bentley Bentayga S
» Погледнете како изгледа најскапиот автомобил на светот
» Првиот електричен автомобил на Cupra е дво јајчан близнак со ID.3
» Тест возење Jaguar F-Pace: Обновениот F-Pace ја покажува сета зрелост што може да ја пружи едно премиум возило. Не е скроен за терен туку за уживање.

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 36

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 36
» Кој победи во битката помеѓу Bugatti Chiron и Dassault Rafale?
» Има ли поубав подарок за роденденот на рели шампионот?
» Уште едно доцнење на Tesla Roadster поради ракетниот погон
» Се збогува ли и ”двојниот шеврон“ од дизелите?
» Синиот овал Ford грми со најсилниот гром F-150 Lightning
» Паѓаат и последните барикади, пристигнува Lamborghini elеctric
» Opel Manta GSe покажа дека струјата ги дрма и олдтајмерите
» Водородот руши рекорди, покажа Hyndai Nexo!
» Го стига ли раката на правдата избеганиот алчен менаџер на Nissan и Mitsubishi?
» Ќе се редефинира дилерската мрежа Stellantis за големи заштеди
» Завршува ли царинската војна меѓу Европската Унија и САД?
» Реинкарнација на Defender со најмодерна технологија доаѓа вгодина
» Како од старо да се направи ново и да се наплати три пати повеќе?
» Во чест на рели монструмот Lancia 037, направен е римејк

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 35

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 35
» Вториот потполно електричен модел на Porche Macan EV од Цуфенхаузен доаѓа наскоро
» Малата Ibiza со голем успех
» Омилениот теренец на транзиционите мафијаши Mitsubishi Pajero оди во пензија
» Градска мравка Citroen Ami Cargo расположена за тешка работа
» Продолжен, модернизиран, обогатен и со трет ред седишта e новиот VW Tiguan All Space
» Интересни факти за електричните возила
» Кои автомобили најмалку губат на вредноста како употребувани?
» Дали со елитистички пристап ќе се спаси ”миланскиот шармер“ Alfa Romeo од заборав?
» За своите електрични возила BMW го ангажира оскаровецот Ханс Цимер да креира звук!
» Новиот Harley Davidson Live Wire е бараба на батерии
» Италијанската компанија Estrema работи на својот прв автомобил Fulminea кој ќе забрзува до 320km/h за помалку од 10 секунди и ќе чини 2 милиони евра
» Новата Т класа на Mercedes ќе биде и електрична

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 34

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 34
» NASCAR доби нова генерација автомобили
» Алијансата Renault-Nissan ги продава акциите во Daimler
» Ferrari со две нови ѕверки од серијата 812
» Мini го прославува 20тиот јубилеј
» Hyundai со моделите на Genesis објави војна на европските премиум производители
» Неизвесна е претстојната изложба на автомобили во Германија
» Загрижувачки е што се’ повеќе Американци ги отфрлаат електричните автомобили
» Škoda ја подготви новата генерација на Fabia
» Развојот на Vespa
» Volkswagen ги враќа автономните автомобили на сцена
» Новиот SuperSport 950 на Ducati
» Tест возење на CFMOTO ZForce 1000

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 33

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 33
» Хрватска со нови 14 милиони евра субвенции за електрични и хибридни возила
» Renault со ограничување на брзината на своите возила до 180 km/h
» Dacia слави 55 години
» Целосно изненадување на американскиот пазар со појавувањето на Citroen Ami
» Пристигнува 11 генерација на Honda Civic
» FIAT доста активен во продажбата на пикап возила во Бразил, посебно со средно големиот FIAT Toro
» VW започна да ги воведува спортските карактеристики кај своите електрични возила со VW ID.4 GSX
» Hyundai со Kona N започна со изработка на спортски изведби на градските кросовери
» Renault Kangoo од сега и со нова изведба, Renault Express
» Cadillac Lyriq е првиот електричен модел на GM
» Обновениот стритфајтер Aprilia Tuono V4
» Време е за посериозни измени за Suzuki GSX-S1000

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 32

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 32
» Дали политичарите сватија дека имаат преголеми амбиции?
» Со електрификацијата на сцена стапија анонимни, но амбициозни имиња.
» VW Taos само за Америка, за Европа не се размислува!
» CF Moto – сериозни очекувања од Македонија.
» Honda HR-V – модернизирана класика е игра на сигурно.
» Genesis G80 – луксузниот Hyundai на струја.
» Mercedes EQB – дедо владика, татко поп, малиот ќе го биде!
» e-Ducato – доставата брза како струја.
» VW Polo – по 18 милиони продадени примероци продолжува да фасцинира.
» ТЕСТ: Volvo XC40 Recharge – комбинацијата на сила и екологија се добитна комбинција. Изобилува со луксузни решенија кои може да се наречат рационални и недоволни за цената. Позитивно изненадува економичноста и перформансите како и добро избалансираните возни својства.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 31

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 31
» Веројатно ситуацијата со Ковидот се стабилизира. Но има ново жариште во Кина, овој пат автомобилско!
» Финскиот тандем е специјално развиен за регионот на средна Европа. На помош повикани арамидот и Мика Хакинен. Достапна и SUV во изведба.
» Ford Mustang шест години по ред најпродаван спортски автомобил.
» Polestar 2 со помалку сила, погон на една оска, помала цена и богата опременост…
» Лимитираниот Scrambler во чест на актерската легенда и автомобилистички ентузијаст ќе се лансира во јуни. Никој не прашува за цената, само се надеваат дека ќе влезат во ограничената квота.
» Стокмена за Германскиот рели шампионат за електрични возила, Corsa-e има вградени звучници да емитуваат галама.
» Здодевно ви е возењето по асфалт или офроуд? Тогаш обидете се по вода!
» ТЕСТ: Компактен по димензии обновениот Peugeot 3008 маѓепсува со својата појава и складни пропорции. Возните својства во согласност со кралот на саваната, успешно се пробиваше на Македонските беспаќа и разорени делници!

повеќе