Renault 4 – Видео

Поминаа 60 години од појавувањето на легендарниот Renault 4. Погледнете ја интересната приказна за овој модел објавено 21. јуни 2021 <spanstyle=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” data-mce-type=”bookmark” class=”mce_SELRES_start”>

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 39

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 39
» Не одат сите модели на струја! Со освежувањето на Х3 и Х4 баварците повторно ги слават октаните!
» Втората генерација на најпродаваниот модел на Lexus во Европа не носи дизајнерски пресврти, но опременоста му е на висина на задачата. Ова е првиот модел на марката опремен со плагин технологија.
» Кога еден теренец опстанува седум децении на сите меридијани и напоредници, новата генерација на Toyota Land Cruiser, колку и да е неиновативно дизајнирана, побудува големо внимание.
» Од аферата „Дизелгејт“ VW изгуби многу пари. Сега се бара отштета од тогашните менаџери.
» Плаќањето на услугите поврзани со возилата ќе станат многу по едноставни со програмата на Parkopedia.
» Лет на две тркала со KTM 1290 Super Duke RR
» Синиот овал“ во Америка се откажа од седаните, но затоа на големо ги бутка спортско-корисните возила и пикапите. Најновиот Maverick е корисен и евтин!
» Поминаа 60 години од појавувањето на легендарниот Renault 4. Погледнете ја интересната приказна за овој модел
» Кралот останува на Трoнот! Само една недела по претставувањето и прогласувањето на електричната Rimac Nevera за најбрзиот хипер автомобил на светот Bugatti го најави Chiron Super Sport
» Кога автомобилот на Rolls Royce чини 20 милиони фунти колку ли чини часовникот што доаѓа со него?

повеќе

Видео – BMW i4 & iX

Започна електрификацијата на класичните модели на Баварците. Тука се деталите… објавено 17. јуни 2021 <spanstyle=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” data-mce-type=”bookmark” class=”mce_SELRES_start”>

повеќе

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 38

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 38
» Мистериозен и театрален Arese RH95 на Touring Superleggera
» Моделот Honda N7X наменет за Азија и Пацификот можеби ќе биде погоден и за некои слични региони
» До 2030 целата гама на FIAT ќе стане електрична. Оливие Франсоа открива како?
» По преминувањето на Opel во таборот на РЅА, GM мораше да ги ревидира сите модели поврзани со Германците…
» Најбрзиот електричен хипер автомобил на светот Nevera го започнува својот поход!
» Втора фабрика на Volvo чие производство е „зелено“
» Кросовер за кој не знаевте дека ви треба
» Започна електрификацијата на класичните модели на Баварците
» Новиот Bentley Bentayga S
» Како единствениот кабриолет од Lexus ги поднесува поларните температури?
» Автономните технологии се докажуваат секојдневно. Интересна приказна за транспорт на роба каде возачот учествуваше во возењето само 300 од вкупно поминатите 1.500 километри
» Процесот стана реверзибилен. Од повластени, електричните возила ќе се оданочуваат на годишно ниво!
» Ford поради увозни малверзации ќе плати казни на државата во висина до две милијарди долари!
» Специјално изработениот Tourbillion with Three Bridges-Aston Martin Edition ќе се произведе само во 18 примероци по цена од 113.000 фунти секој!

повеќе

Видео: Volvo Torslanda

Минимално загадување со јаглерод Втора фабрика на Volvo чие производство е „зелено“ објавено 11. јуни 2021 <spanstyle=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” data-mce-type=”bookmark” class=”mce_SELRES_start”>

повеќе