BMW X3 M и X4 M

Според вистинскиот рецепт

Пред женевската премиера BMW го пополни врвот на понудата на X3 и X4 со нивните перформансни верзии со ознаката M
повеќе

Bye, Bye Honda, welcome Brexit!

Осамостојувањето на Велика Британија од Европската Унија ја зеде првата автомобилска жртва
повеќе

Бензините поскапеа, дизелот не

Од ноќеска на полноќ, како што извести регулаторната комисија за енергетика, горивата имаат нови цени во просек за 0,98% повисоки
повеќе

Volvo

Рекордни и импресивни резултати

Volvo не изложуваше во Детроит, а нема да се појави ниту во Женева. Затоа место за нови модели, од Шведска пред големата автомобилска смотра пристигнуваат вести за остварените резултати во 2018-тата
повеќе

Женева 2019

Чешка офанзива

Покрај главниот новитет Kamiq, од Škoda за претстојниот салон на автомобилите во Женева подготвија уште изненадувања
повеќе

Малите автомобили пред изумирање

Го земаат ли новите норми за издувните гасови својот данок?
повеќе

AutoBest Gala 2019

Доделени наградите на најдобрите

Кога ќе се спомене Брисел, веднаш се помислува на Европа. Главниот град на Белгија е и седиште на европската асоцијација на автомобилски производители. Затоа и не чуди што токму тој беше избор за доделувањето на годинешните AutoBest награди
повеќе