РКЕ – По денар за сите во плус

Најава за студена зима?! Новото поскапување на горивата ќе доведе до негативен бран. објавено 18. октомври 2021 Според денешната одлука на РКЕ малопродажните цени на горивата се зголемуваат за еден денар по литар. Одлуката стапува на сила на полноќ од кога горивата ќе се продаваат по следните цени: ЕУРОСУПЕР БС–95  76,50 ден/лит ЕУРОСУПЕР БС–98  78,50 […]

повеќе

Авто Плус – Street Show

Улична изложба за пасионираните Втор пат се одржува собиранката во организација на Авто Плус објавено 17. октомври 2021 Вчера и денеска се одржува втората улична изложба во организација на Авто Плус. Локација на настанот е на големиот паркинг пред СРЦ Борис Трајковски. Кога нема саем на возила, тогаш и паркинг е доволен за вистинските љубители […]

повеќе

Volvo Македонија – Браќа Манаки

Volvo превозник на филмаџиите „И покрај се“, со подршка од Volvo, ја сврте 42-ката! објавено 16. октомври 2021 Меѓународниот фестивал на филмската камера “Браќа Манаки” минатиот месец се одржа по 42. пат. Битолскиот е уникатен фестивал и ужива голем углед  меѓу  кинематограферите бидејќи се слави нивната умешност приказната да се раскаже низ слики. Преставувајќи го […]

повеќе

РКЕ – Полнете гориво до полноќ!

Се поблиску до Европа! Со последново поскапување на горивата започнува ли систематско поскапување на сите услуги, осбено греењето? објавено 12. октомври 2021 Од полноќ цената на горивата во Македонија значително се зголемува, за бензините поскапувањето е два, додека дизелот поскапува за 2,5 денари по литар. Еве ги цените кои ќе важат од утре: ЕУРОСУПЕР БС–95    […]

повеќе

Македонска премиера – Citroen e-C4 и C5 Aircross Hybrid

Домашната сцена побогата Електричниот е-С4 и приклучниот хибрид С5 Aircross во Македонија објавено 08. октомври 2021 Домашната сцена на електрични возила е мала и неразвиена. За таквиот статус има повеќе фактори кои едноставно не им одат од рака на електричните возила. За почит е храброста на одредени увозници што на располагање ја имаат целата гама, […]

повеќе

РКЕ – Ново балансирање

Супер доле, дизел горе! Уште една рокада на цените, овој пат суперот поевтинува за еден денар, додека дизелот за толку е поскапен. објавено 27. септември 2021 Малопродажните цени на бензините се намалуваат за 1,00 ден/литар од полноќ. ЕУРОСУПЕР БС–95 ќе чини 72,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС–98 изнесува 74,00 ден/лит. Малопродажните цени на […]

повеќе