Новиот SEAT LEON e AUTOBEST 2021 – Best Buy car of Europe

Новиот SEAT LEON e AUTOBEST 2021 – Best Buy car of Europe   Херберт Дис, Volkswagen Group CEO е нов член на MANBEST Hall of Fame , TECHNOBEST 2020 во рацете на Renault E-Tech, ECOBEST 2020 ја освои Honda e објавено 15. декември 2020 Со вкупно 12,685 поени, новиот LEON го освои првото место со […]

повеќе

AUTOBEST – финални тестови

Доделени дел од специјалните признанија Сите добитници заслужни објавено 16. ноември 2020 Новиот       Citroen C4, Honda Jazz, Peugeot 2008, Seat Leon, Skoda Octavia и  Toyota Yaris – финалистите за  титулата AUTOBEST 2021 зедоа учество на Финалниот тест во Австрија. Тие ќе се натпреваруваат за титулата Best Buy Car of Europe in 2021. Жирито составено од […]

повеќе

Интервју со Карлос Таварес, PSA » „Луѓето би купиле електричен автомобил само ако тоа е добра зделка“

„Луѓето би купиле електричен автомобил само ако тоа е добра зделка“ Со првиот човек на групацијата РЅА требаше да се сретнеме во рамките на женевскиот салон на автомобилите кој беше откажан само 72 часа пред почетокот на новинарските денови. Сепак успеавме да направиме интервју со овој успешен менаџер кој не само што ја консолидира групацијата […]

повеќе

Жан Тод, претседател на FIA » Новите времињата носат нови предизвици

По повод неговото инаугурирање за најнов член на алејата на славните на AutoBest, разговаравме со Жан Тод, актуелниот претседател на FIA. Неговото доста интересно гледање на работите во сите сфери на модерната мобилност ни праќа јасна порака за размислување за иднината

повеќе