Авто Магазин сезона 25 епизода 23

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 23
» Новата генерација на ”високо рекреативното возило” пристигнува наскоро!
» Техника на S-Class во компактната C-Class е најкраткото можно опишување на петтата генерација на најпродаваниот модел од Штутгарт во последната декада.
» Новиот пет годишен план мора да ја затвори дупката од осум милијарди евра!
» Од фенерџија во електрификацијата Ford реши да стане еден од главните играчи. Како?
» Со импресивна упорност Subaru се одржува во Европа. На помош пристига за, Стариот Континент, новиот Outback.
» Новиот Bolt е првиот од вкупно 30-те електрични модели на GM кои ќе се појават до 2025 година!
» Многу повеќе од ”уште еден хипер автомобил”.
» ТЕСТ: Новиот С4 настапува самоуверено. Острата дизајнерска комуникација, удобноста на внатрешниот простор, амбиентот и проверената техника на РЅА се неговите адути. Впечатокот го расипува употребата на вештачки материјали и анахрониот хедап дисплеј.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 22

» Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 22
» Шведско – Кинескиот Polestar ќе паузира со производството на моделот 1.
» Идеме на Марс!
» Во Њу Орлеанс Tycan свиреше електрик џез.
» Новата C-AMG ќе има четири цилиндерски мотор и 500 коњи!
» Доколку многу патувате следните наши препораки ќе ви бидат од корист.
» Brutale & Dragster RR.
» BMW е најголем извозник на возила од САД според…
» Двете нови молњи од Инголштат.
» Daddy is home!
» Кои се најпродаваните модели во 2020? Можеби ќе се изненадите…
» Лесно освежување за жешкиот модел.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 21

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 21
» Suzuki GSX1300R Hayabusa
» Резултатите на Volvo Cars
» Автомобилската индрустрија страда поради недостаток на чипови
» Електрификација кај камионите
» Citroën DS 4
» Cadillac Blackwing
» Nisssan Frontier & Pathfinder
» VW и плановите за електрификација

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 20

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 20
» Кои се најголемите 10 производители за 2020 година?
» Најмоќниот сериски BMW
» Новиот Tucson накитен со N-Line пакет и распон од 136 до 265 коњи
» Дали новиот електричен модел ќе го симне Golf од престолот?
» Audi SQ5 само за европскиот пазар со TDI мотор
» Mini, во согласност со името на марката направено е освежување на три модели во март
» Lotus сите карти ги фрла на струја
» Triumph Speed Triple 1200 RS, триумфално враќање на легендите
» Во третиот обид SSC Tautara стана најбрзиот автомобил со цилиндерски мотор
» Renault Kiger, дали индискиот модел го опипува европскиот пулс?
» По две децении на глобалниот пазар, Toyota Highlander конечно дебитира во Европа.
» Кои се најпопуларните бои за британците? Резултатот може да ве изненади!
» Дали американската администрација ќе ја забрза електрификацијата на возниот парк?
» 80.000 произведени Bentley примероци и обрт од 12 милијарди фунти!

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 19

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 19
» Трета лимитирана серија на култниот моторцикл наликува на забрефтана локомотива.
» Стариот континент ќе се опоравува од падот на проодажбата предизвикан од пандемијата со електрификација.
» Третото од најавените десет електрични возила на Mercedes се вика EQA и барем засега е најмалиот модел во електричната гама од Штутгард.
» ‘Vehicle to Vehicle’ е стара идеја за автоматска комуникација помеѓу возилата која Ford ја реанимира заедно со уште неколку марки. Дали ќе заживее автомобилскиот Facebook?
» Stellantis сега раководи со 14 бренда од кои неколку со неперспективни резултати, сепак Таварес пресече и на сите ќе им даде шанса.
» Слоганот на Audi кој што е стар пет децении е сѐ уште актуелен.
» Во Европа крал, во Америка само уште еден од многуте. Затоа VW му подготви спортски пакети специјално за таму. Верзиите GTI и R ексклузивно за ”земјата на слободните”!
» По разделбата со Opel, одредени модели на GM ќе ја продолжат својата кариера само во САД. Еден од нив е Buick Envision.
» Поминувајќи одлично на кинескиот пазар Taycan со погон само на задните тркала доаѓа во Европа. Тој ќе биде најевтин во понудата со влезна цена нешто повисока од 80.000 евра.
» Smart забележа катастрофални резултати минатата година. Смета дека излезот е во електричен кросовер.
» Американците имаат детални статистики за сѐ и сешто, па и за лојаноста на купувачите кон автомобилските марки. Погледнете кој господари со срцата на купувачите.

повеќе

Авто Магазин сезона 25 епизода 18

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 18
» Ви нудиме колаж составен од новитети, студии, готови модели и амбиции за 2021!
» Заврши најтешкото рели во светот.
» Дали салонот во Детроит полека оди во заборав?
» Интересни статистики и показатели за пазарот во САД.
» По свои вкусови и убедувања одбрани лауреатите во Северна Америка.
» Наместо нов телевизор, Sony привршува со својот автомобил!
» Nokia лансира гуми за американскиот поазар со издржливост до 130.000 километри!
» Renaulution е новиот план за ревитализација на компанијата, кој го направи новиот генерален директор на Renault.
» Групацијата VW низ бројки.
» Јубилејно издание на Porsche Boxster.
» Покрај логото, KIA го смени и името.
» Hyundai Kona N има на струја но и на зачинет бензин.
» Позната моторизацијата за новиот Nissan Qashqai.
» Претставен е новиот гром од Toyota.
» Претставен е третиот електричен Citroen.

повеќе