Милион долари за 007 минути

Land Rover направи добар потег со ангажирањето на актуелниот Џемс Бонд за промовирање на новиот Range Rover Sport
Објавено на 14 април 2013 година

 Range Rover Sport

Но, актерот Даниел Крег направи уште подобар - за својот ангажман тој заработи милион долари.

Појавувајќи се како изненадување на промоцијата на новиот луксузен теренец која се одржа во Њујорк, Даниел Крег ги изненади сите присутни. Пријатно, се разбира, иако веруваме дека сите биле поизненадени кога слушнале за висината на хонорарот кој тој го доби за да во рекламниот спот накратко се провози низ улиците на Њујорк со новиот Range Rover, да се појави на гала настанот меѓу нив, да даде кратко интервју и да си отиде.

Како и да е, тоа е цената за да се пренесат карактерните особини на неговиот лик на новиот премиум SUV, а тие, меѓу другите, иако Даниел Крег не е ниту благородник, ниту во служба на нејзиното височество, ниту пак Англичанец, ги вклучуваат и благородничките манири на тајниот агент, бидејќи актерот е патрон на хуманитарната организација S.A.F.E. која се бори против сидата, изборното насилство и нецивилизираното однесување кон жените во Кенија.

клучни зборови: занимливости, Range Rover

Пустинска приказна

Во главната улога: Range Rover Sport; должина: 849 km; времетраење: 10 часа и 22 минути; просечна брзина: 82 km/hповеќе

Range Rover Sport


(видео галерија)повеќе

Милион долари за 007 минути

Land Rover направи добар потег со ангажирањето на актуелниот Џемс Бонд за промовирање на новиот Range Rover Sportповеќе
Range Rover Sport

Range Rover Sport

(фото галерија)повеќе
Range Rover Sport

Протресено, не промешано!

Претставувајќи ја втората генерација на Range Rover Sport на салонот на автомобилите во Њујорк, Англичаните покажаа во која насока се движат продажните амбиции на новиот луксузен SUV


повеќе

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии