Mercedes EQC

Mercedes EQC (сет видеа)

Mercedes го претстави EQC, првиот целосно електричен модел кој означува нова ера не само за марката од Штутгарт
Објавено на 5 септември 2018 година

Mercedes во 1885 година започна една ера за човештвото - го претстави првиот автомобил во историјата. Новиот EQC не е прв електричен автомобил во светот, ниту пак прв за Mercedes, но и тој ќе започне една нова ера не само за марката од Штутгарт. Фантастичен по многу нешта, тој ќе заплови на брановите на сеопштата електрификација и ќе одговори на прашањата што многумина си ги поставуваат околу иднината на електричните автомобили. Пред сé на она колку е таа оддалечена. Луѓето од Mercedes го знаеја одговорот, кој беше јасен - според нив бензинските, дизелските и хибридните автомобили не се исклучуваат едни со други и беше само прашање на време кога и електричните рамноправно ќе им се придружат, а EQC е доказ дека дојде и тој момент. Да го погледнеме.

 

Видео

Видео

Видео

клучни зборови: новитети, видео галерии, Mercedes EQC

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе