Mercedes EQA

Mercedes EQA излезе на улиците

Mercedes планира до 2022 година да лансира 10 електрични возила
Објавено на 18 јуни 2018 година

Иако сé уште е рано за него, Mercedes под слоганот „Време е за нешто ново, време е за менување на играта“ го најави доаѓањето на електричниот компакт EQA. Во краткото и динамично видео може да се забележат неколку промени во однос на концептот претставен лани, кои покажуваат дека овој модел е чекор поблиску до сериското производство. Никакви детали за погонскиот склоп не се објавени - можеби ќе слушнеме нешто на салонот на автомобилите во Париз. Значајно за нас е и тоа што EQA е дело на талентираниот Славче Таневски.

 

Видео

клучни зборови: новитети, поглед во иднината, видео, Mercedes EQA

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе