Ford Focus

Го возевме Ford Focus 2019

Меѓу првите во светот ја возевме новата генерација на Ford Focus - ова се нашите импресии
Објавено на 24 октомври 2018 година

Новиот адут на Ford во компактната класа започна да ги освојува светските меридијани. Focus стигна и кај нас и со тоа го сврте вниманието кон себе. Што Ford Focus им нуди на купувачите дознавме меѓу првите во светот, кога на неговата презентација се запознавме со новата генерација - ова се нашите видео импресии од тест возењето на новиот Ford Focus. Очекуваме наскоро да го провозиме и кај нас, во Македонија.

 

Видео

клучни зборови: новитети, видео, видео тест, Ford Focus

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе