Audi Q8

Фронтален напад

Со новиот Q8, Audi фронтално ги напаѓа BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe
Објавено на 7 јуни 2018 година

Audi го искористи доцнењето во однос на конкуренцијата да го подготви најнапредниот купе-кросовер. Како ризница на технологијата, новиот Q8 води директно потекло од досегашниот знаменосец на гамата Q7 но со мноштво од системите на A8. И поспортски изглед, секако. Критичарите на дизајн-стандардизацијата кај него немаат муниција за критикување. Сé е веќе видено сите елементи се препознатливи но Audi Q8 визуелно значително се одвојува од остатокот на гамата. Се согласувате ли?

клучни зборови: фото галерии, Audi Q8

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе