Ford Mustang

Mustang немоќен пред вулканската лава

Објавено на 9 мај 2018 година

Ford Mustang е најпродаван спортски автомобил во светот, Хаваи се едно од најубавите места на планетава и заедно ветуваат рај на земјата, но под услов и таа да се сложи. Но вулканот Килауеа не мислеше така. Тој го покажа својот инаетлив карактер со ерупција на големи количини лава, која траеше неколку дена и пред себе однесе сé што човекот направил. Меѓу нив беше и овој бел Ford Mustang, кој од непознати причини останал да стои паркиран токму на нејзиниот пат, заради што буквално се стопи како путер. Жално, но вистинито.

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, Ford mustang

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе