Ford Focus

Ford Focus прераснува во кросовер

Објавено на 4 мај 2018 година

Иако важи за доста конзервативен производител, Ford знае како и кога да повлече вистински потези. Најсвежиот пример е додавањето на кросовер верзија во гамата на новиот Ford Focus. Со тоа се чини како историјата да се повторува - моделот кој своевремено ја здрма компактната класа сега повторно е во епицентарот. Со што најмногу, дознајте преку слика и збор од нашиот прилог за него.

 

Видео

клучни зборови: видео, Ford Focus

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 2

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе