VW Beetle

Фолксваген Буба (1938-2003, 1997-2019), сет видеа

Објавено на 14 септември 2018 година

Се роди 1938 година и замина во пензија 2003-тата. Се препороди '97-мата, а сега повторно се подготвува за пензија. Ќе доживее ли Фолксваген Буба трета реинкарнација? Тешко, иако е можно - веќе некое време се зборува за нејзино трансформирање во електричен модел. Додека се чека да се види дали тоа ќе се случи, светот засекогаш ќе се сеќава и на оригиналот, и на современата Буба.

 

Видео

клучни зборови: видео галерии, Volkswagen Beetle

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 5

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 67,00
еуросупер 98 69,00
еуродизел Д5 64,50
биодизел Б6 65,00
течен нафтен гас 35,50
метан 39,50

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе