Дипломатскиот тениски турнир на Peugeot

Спортско дружење на кое секој е добредојден
Објавено на 8 октомври 2018 година

Еуроимпекс со Peugeot како постојан поддржувач на тенискиот спорт учествуваше во поддршката на годинешниот дипломатски тениски турнир. Присутните беа соодветно пречекани со Peugeot 3008 SUV кое беше пријател на настанот организиран во соработка со Францускиот институт во Скопје, Дипломатскиот клуб и МНР. На турнирот се одржа на терените на тенискиот клуб „Евросет“ учествуваа 33 лица. Станува збор за традиционален дипломатски тениски турнир, на кој земат учество претставници на дипломатскиот и конзуларниот кор во Република Македонија, претставниците на меѓународните организации и вработени во Министерството за надворешни работи на Република Македонија. Годинешното издание беше во знак на 25-та годишнина од воспоставувањето на дипломатски односи помеѓу Франција и Македонија.

клучни зборови: Македонија, Peugeot

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе