Audi Q3

Часови се бројат…

Објавено на 24 јули 2018 година

Не денови, туку часови останаа до презентацијата на новиот Audi Q3. Моделот кој остана малку запоставен во гамата на производителот од Инголштат ќе го добие своето ново руво со кое ќе се бори да ги задржи купувачите ширум светот. А нив лани во Европа ги имаше 77 илјади, во САД 20 илјади, а во Кина 85 илјади. Бројки за почит, со оглед дека моделот е претставен во 2011-та, на самиот почеток на SUV-експанзијата во компактната класа и само еднаш во 2014-та благо е освежен. Како и да е, за неговите нови аргументи ќе дознаеме наскоро.

 

Видео

клучни зборови: новитети, видео, Audi Q3

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе