Бразил, фудбал, светско првенство - лудило!

Има ли поексплозивна комбинација од тоа? Има - ако се додаде уште една тајна состојка…
Објавено на 28 мај 2018 година

Фанатични какви што се кога фудбалот е во прашање од Бразилците може сешто да се очекува, но вакво нешто веруваме ниту тие не очекуваа. Имено, еден ревносен бразилски заљубеник во фудбалот ја излепил целата површина на својата Буба со сликички од фудбалерите од светското првенство. Му требале дури 15.000 сликички, за што морал да побара помош oд пријателите. Задоволен од својот подвиг, тој панира да ја вози Бубата ваква каква е до крајот на светското првенство.

клучни зборови: занимливости, Volkswagen

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 1

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 74,50
еуросупер 98 76,50
еуродизел Д5 69,00
биодизел Б6 69,50
течен нафтен гас 38,00
метан 38,00

Фото галерии

 • Bugatti Divo

  Изгледа спектакуларно!

  повеќе