AutoBest 2019 Final Test

AutoBest 2019 Final Test, Ваирано, Милано

Објавено на 29 ноември 2018 година

Трката за Best Buy Car of Europe 2019 титулата стигна до својата завршница. Неа до AutoBest Final Test настанот организиран на патеката Ваирано покрај Милано ја истрчаа Citroen Berlingo, Opel Combo, Citroen C4 Cactus, Ford Focus, Kia Ceed и Toyota Corolla. Еден од нив ќе се закити со ценетото признание - кој, ќе дознаеме на 15-ти декември кога ќе биде објавен победникот.

клучни зборови: фото галерии, AutoBest

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе