Audi TT

Audi TT 2019, сега и видео

Објавено на 20 јули 2018 година

Audi го обнови спортскиот TT во купе и родстер верзија. Изгледот е освежен со моќни детали кои прават Audi TT да се доживува современо и доминантно. За ова второто ќе се погрижи механиката, а првото го покажува ова видео. Посебен впечаток остава внатрешноста чиј изглед верно го надополнува нескротливиот карактер на овој модел.

 

Видео

клучни зборови: видео на денот, Audi TT

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе