Audi Q3

Пристигна!

Објавено на 25 јули 2018 година

Audi Q3 најави пресвртница во изгледот на SUV моделите од Инголштат - го нема повеќе copy-paste дизајнот на претходната генерација која многу наликуваше на поголемиот брат со 5-ка во ознаката. Не дека не изгледаше добро, ама сега Q3 изгледа уште подобро. Фалбите за неговиот изглед допрва ќе пристигнуваат, заради што треба да бидеме подготвени да ги ислушаме.

 

Видео

клучни зборови: новитети, видео, видео на денот, Audi Q3

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • BMW X7

  Ново ниво баварски луксуз

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе